KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15554011
nr 1555 4011
Tore Hultcrantz
(1923-1998), Sverige
Oljemålning, "Havet och morgon". Signerad. Olja på duk, 46x32 cm, yttermått inklusive ram: 48x35 cm
Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 augusti 2023
kl 20:51:05
100 kr
150 kr
Tore Hultcrantz
Läs mer om Tore Hultcrantz